• linki społecznościowe

logo szpitala

Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

• Wpłaty on-line
    • Slider 12
    • Slider 13
    • Slider 14
    • Slider 15
  • Sponsorzy
    • Slider 8
    • Slider 16
    • Slider 6
    • Slider 9

Video Pasja

Odszedł dr Piotr Firczyk - lekarz, ordynator i członek Rady Fundacji

Śmierć stawia nas w obliczu bezsilności, która obezwładnia i zabiera w nieznane. Ze smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o niespodziewanej śmierci dr n.med. Piotra Firczyka.

Był naszym wieloletnim, serdecznym Przyjacielem, w pełnym tego słowa znaczeniu. To z Jego i dr M.Krzanowkiego  inicjatywy i trudnych, długich starań powstała cieszyńska Stacja Dializ. Już 10.10.1997r. przyjęto na hemodializy pierwszych pacjentów, kilka dni później 13.10 uroczyście otworzono tak bardzo potrzebny w powiecie oddział. Skromny, cierpliwy, empatyczny, spokojnie tłumaczył pacjentom zawiłości choroby, z którą się zmagali.  Walczył o życie pacjentów każdego dnia, nie tylko darując im swoją wiedzę medyczną i doświadczenie lecz także starając się, na wszelki sposób, dołożyć do puli środków, które Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego zbierała na sztuczne nerki. Niestety, przy mnogości przeprowadzanych dializ potrzebne były częste naprawy używanej aparatury i zakup nowego sprzętu do hemodializ. Doktor pomagał nam ze wszystkich sił i mimo zmęczenia nigdy nie odmówił poświęcenia swojego cennego czasu wszędzie tam, gdzie istniałaby szansa zdobyć choćby przysłowiową złotówkę na nową sztuczną nerkę. Jego osoba i jego oddział na stałe wpisali się w historię Fundacji. Od 8 listopada 2019 r. Stacja Dializ nosi imię Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

Dr Piotr Firczyk pozostawił w naszych sercach wielką pustkę i niedosyt zarazem, bo tak wiele moglibyśmy jeszcze razem zrobić dla dobra Jego pacjentów. Składamy szczere wyrazy współczucia Rodzinie oraz wszystkim bliskim naszego Przyjaciela Piotra Firczyka.

Rada i Zarząd

Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego

Pogrzeb ś.p. Zmarłego odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2022 r. o godz. 11 z Kościoła św. Józefa w Suchej Górnej (Czechy).